menu

CZ / DE / EN / SK

05-2015 Montáž věžového jeřábu pro stavbu stezky v oblacích Dolní Morava

Použitý jeřáb: DEMAG AC 220-5

Výška zdvihu 60m 

Vzdálenost vyložení 12-26m

Váha břemene 4-10 tun

Byli jsme osloveni naším dlouholetým zákazníkem o posouzení možnosti montáže věžového jeřábu pro stavbu Stezky v oblacích na Dolní Moravě. 

Jednalo se o montáž poměrně vysokého stožáru 60m věžového jeřábu s vrchní otočí v složitých geologických a povětrnostních podmínkách v nadmořské výšce 1100mnm. 

Pro tuto práci byl nejvhodnější autojeřáb DEMAG AC 220-5.

Nesmírně náročné bylo vymyslet příjezdovou cestu pro takto velký jeřáb. 

Na vrchol vedou celkem tři příjezdové cesty a po projetí všech třech jsme zjistili, že je možné použít jen jednu a to ještě za ne zcela ideálních podmínek. Pro průjezd bylo zapotřebí zajistit výjimku s přírodní rezervace, přes její část cesta vedla. I tak nebylo vyhráno, protože cestou vzhůru nás čekalo několik nepříjemných míst jako urvané krajnice a průjezd 3m širokého jeřábu přes ostré zatáčky pod kterými byly hluboké propasti. A skoro na konci cesty nás čekala úvrať, kdy bylo zapotřebí skoro 600m couvat cestou svažující se lesem a ve svahu nad nejprudší sjezdovkou na Moravě.  Přes všechny problémy jsme jeřáb dostali v požadovaném termínu na msto stavby a jeřáb byl v průběhu 4 dní namontován. Nejhorší byla montáž ramena věžového jeřábu, kdy vítr dosahoval trvalých rychlostí 22m za sekundu a muselo se vyčkat na uklidnění vichru. 

Přes všechny problémy jsme jeřáb dostali v požadovaném termínu na msto stavby a jeřáb byl v průběhu 4 dní namontován. 

Zavolejte nám ještě dnes!

Potřebujete zapůjčit jeřáb, autojeřáb nebo příslušenství jako např. pracovní montážní koše nebo rozpěrné tyče?

Zavolejte nám na telefoní číslo +420 603 427 700 nebo +420 603 298 130, a okamžitě Vám výjdeme vstříc a rychle zajistíme řešení vašich požadavků.

Děkujeme Vám.

Kontakt

AUTOJEŘÁBY MALINA

Radek Malina
Sadová 3324/1
702 00 Ostrava

malina@ajm.cz

Nezávazná
poptávka
Videa
youtube